مجله مبل سنتر

رنگ اتاق کودک (پارت اول)

رنگ اتاق کودک (پارت اول)

همیشه طراحی قسمت های داخلی منزل لذت بخش بوده است، خیلی از افراد به ویژه خانم ها به طراحی دکوراسیون منزل علاقه مند می باشند. آنها سعی دارند تا به بهترین شکل هنر و سلیقه ی خود را در طراحی دکور به نمایش بگذارند. یکی از موارد مهمی که در این زمینه حائز اهمیت است طراحی دکور اتاق کودک می باشد.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک یکی از دلنشین ترین طراحی های داخلی محسوب شده که برای اتاق کودک قابل انجام می باشد. تلاش والدین برای این که زیباترین مکان را برای فرزند دل بند خود فراهم کنند تحسین برانگیز است. استفاده از رنگ ها و توجه به سبک نورپردازی باعث می شود تا بتوانید یک دکوراسیون عالی برای اتاق کودک طراحی کنید. در این مقاله می خواهیم مختصری در مورد دکوراسیون اتاق کودک مطالبی را بیان کنیم.

مبل کودک

استفاده از رنگ های شاد و جذاب به همراه وسایل فانتزی موجود در اتاق ها می تواند باعث ایجاد یک دکوراسیون اتاق کودک شود. قطعا یکی از شیرین ترین تدارک پدر و مادر طراحی دکور اتاق کودک است. شما می بایست در طراحی این دکوراسیون به تمامی مواردی که کودک دلبند شما به آن علاقه مند می باشد توجه کنید. پس در انتخاب دقت کرده و گزیده خرید کنید. ابتدا می بایست طراحی را که در ذهن دارید در نظر بگیرید و طبق طرح و نقشه ی ذهنی خود برای دکوراسیون اتاق کودک اقدام کنید. باید بدانید هر دکوری مناسب اتاق کودک شما نیست و لزوما استفاده از وسایل گران قیمت توصیه نمی شود. می بایست در طراحی مناسب اتاق کودک خلاقیت به خرج دهید.

تاثیر رنگ بندی در طراحی دکوراسیون

یک نکته حائز اهمیت این است که رنگ اتاق کودک را متناسب با جنسیت وی انتخاب کنید. قطعا تفاوت های زیادی بین فرزند پسر و دختر وجود دارد که هر کدام دارای سلایق خاص خود می باشد. ما در این بخش می خواهیم در مورد رنگ های مختلف و تناسب آن با جنسیت کودک مطالبی را بیان کنیم.

رنگ نارنجی

تخت نوجوان و نوزاد

استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون اتاق کودک به گونه ای می باشد که هم برای دختر و هم پسر مناسب بوده و باعث استقلال در کودکان می شود. رنگ نارنجی افزایش اعتماد به نفس را به دنبال داشته و همچنین این رنگ باعث ایجاد حس ارتباط و همکاری در کودک می شود.

رنگ سبز

اتاق کودک

رنگ سبز به عنوان یک رنگ آرامش بخش در اتاق کودکان دارای اهمیت است. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که رنگ سبز می تواند سرعت خواندن و درک مطلب در کودکان را افزایش داده و اظطراب را کاهش دهد.

رنگ آبی

طراحی اتاق

استفاده از رنگ آبی برای دکوراسیون اتاق کودک بسیار هیجان انگیز خواهد بود. پسران به رنگ آبی علاقه مند بوده و دیدن این رنگ باعث کاهش اظطراب در آن ها می شود.

رنگ صورتی

رنگ اتاق کودک

همانطور که مشخص می باشد رنگ صورتی بسیار آرامش بخش بوده و یکی از رنگ های مورد علاقه دختران می باشد.

شما با انتخاب رنگ مناسب میتوانید یک طراحی شیک برای اتاق کودک خود داشته باشید در مقاله های بعدی بیشتر در مورد دکوراسیون اتاق کودک صحبت خواهیم کرد.

با ما همراه باشیدmoblcenter.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *