مجله مبل سنتر

قیمت مبل تا کجا بالا میرود؟؟

قیمت مبل تا کجا بالا می رود

افزایش قیمت بی سابقه شهریور ماه سال 99 یکی از بی سابقه ترین افزایش قیمت ها در بازار مبل ایران رقم خورد. در این نوسان شدید شرایط به گونه ای پیش رفته است که عملن قیمت ها بصورت ساعتی تغییر میکند. تولید کنندگان مبلمان و صنایع چوبی در سردرگمی عجیبی بسر میبرند. به نحوی که فروش کالای موجود کاملن زیان آور شده است و خرید مواد اولیه و تولید محصول فروخته شده هیچ توجیح اقتصادی نداشته و تبدیل به زیان انباشته مجموعه های تولیدی میگردد.

با توجه به اینکه مبلمان محصولی سفارشی ساز است و پروسه آماده شدن سفارش زمان بر میباشد اعلام قیمت ثابت و ثبت فاکتور برای فروشندگان امکان پذیر نیست و فروشنده نمیتواند تعهد قیمتی خود را عملی کند . این مهم باعث شده که تشنج عجیبی بر بازار حاکم شود و یاس و نامیدی شاغلین این عرصه را بهمراه دارد.

علت تغییر قیمت چیست؟

طبق تحقیقات واحد تحقیق و توسعه مجموعه مبل سنتر ماده اولیه تولید اسفنج (تولوئن) بطرز وحشتناکی دچار نوسان قیمت شده و کمبود آن باعث گردیده کارخانه های تولید کننده اسفنج در تامین آن با مشکلات زیادی روبرو باشند . قیمت افسار گسیخته مواد اولیه تولید اسفنج کار را به جایی رسانده که اعلام قیمت فروش در کارخانه روزانه یا بعضن ساعتی باشد . حال در نظر داشته باشید که با وضع موجود میزان فروش اسفنج نیز بسیار تقلیل یافته و کارخانه ها سعی میکنند حداقل فروش را داشته باشند تا از چرخه افزایش قیمت عقب نمانند و محصول خود را برای روز های آتی انبار کنند تا با قیمت های بالاتر بفروش برسانند.

عدم نظارت

مجموعه ما سعی بر این داشت تا با نهادهای تصمیم گیرنده و نظارتی ارتباط برقرار کند و پیگیر این مساله باشد که متاسفانه هیچ نهادی پاسخگو نبوده و کارشناس ما را به تماس با سایر ارگان ها ارجاع دادند. تعزیرات حکومتی وزارت صمت را مسئول پیگیری میداند و وزارت صمت هم که عملن پاسخگو نیست.

چاره کار؟؟؟

با توجه به وضع موجود حتی الامکان از خرید خودداری کنید یا در صورت واجب بودن خرید سعی کنید با فروشنده قرارداد مشخصی را ثبت کنید . تا هنگام تحویل بار دچار مشکل قیمت نشوید. طبق شرایط موجود به نظر میرسد بخش اعظمی از این صنف دچار مشکلات بزرگی شده و متاسفانه بیکاری دامن گیر شاغلین در این عرصه خواهد شد.

به نظر میرسد ثبت فاکتور باز و محاسبه قیمت نهایی در هنگام تحویل سفارش آخرین درمان وضع فعلی باشد که این راه حل نیز مشکلات و اختلافات گسترده ای را به همراه خواهد داشت .

امیدواریم شرایط به نحوی پیش برود که ثبات و آرامش به اقتصاد و زندگی همه هموطنان عزیز برگردد و تمام عزیزان بتوانند در زندگی از رفاه نسبی برخوردار باشند.

به روز رسانی :

امروز 26 مهرماه سال 99 است و متاسفانه روند افزایش قیمت در صنف مبلمان مهار نشده و قیمت ها بصورت هفتگی افزایش پیدا میکنند و تا به امروز هیچ مرجعی پیگیر یا پاسخگوی وضع موجود در صنایع چوبی نیست و تلاش همکاران ما نیز تابحال ثمری نداشته است. 12 آبان ماه سال 99 است و فردا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رسمن برگزار میگردد. در 3 روز اخیر قیمت دلار نوسان 6 هزار تومانی داشته و اکنون حدود قیمتی 29 هزار تومان است. در 16 روز اخیر قیمت ها بازهم صعودی بود و مبل و صنایع وابسته دچار افزایش قیمت شد. پیشنهاد ما در این شرایط تهیه هر چه سریعتر موارد مورد نیازتان از مبل تا سرویس خواب است . با توجه به شرایط حاکم احتمال افزایش بیشتر بسیار زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *