مجله مبل سنتر

شناخت کیفیت پایه فلزی مبل

پایه فلزی مبل

کدام جنس پایه مبل مناسبتر است؟

پایه فلزی یا پایه چوبی؟

در سال های اخیر استفاده از متریال های چوب و فلز و شیشه و… در نمای مبل و بعضن در کلاف اصلی مبل رواج پیدا کرده و از مواد اولیه مختلفی برای ایجاد زیبایی و جذابیت بیشتر در مبل ها خصوصن مبل های راحتی استفاده میشه.

یکی از این تغییرات پایه های فلزی هستش که در یکی دو سال اخیر استفاده از اون بیشتر شده و روز به روز تنوع رنگبندی و شکل ظاهری پایه های فلزی بیشتر میشه. حالا بنظرتون آیا این زیبایی بیشتر کارایی بهتری هم داره یا نه. تو این مقاله مختصرن به این موضوع میپردازیم.

جنس اصلی پایه های فلزی که به استیل هم معروف هستند از آهن سبک هستش که اکثرا تو خالی هستند و بعد از فرم دهی و جوشکاری با آبکاری ظاهری شبیه به استیل پیدا میکنن البته پایه هایی که حالت تخت دارن توپر هستند. کیفیت فلز پایه خیلی مهمه که البته کمی سخت هستش که بفهمیم کیفیتش خوبه یا نه اما میتونید با دقت در تمیزی و ظرافت محل های جوشکاری شده روی پایه تا حد زیادی از کیفیتش مطمئن بشید.

مرحله بعدی نوع آبکاری پایه ها هستش . بهترین نوع آبکاری فورتیک هستش که از قدیم برای آبکاری ظروف و وسایل فلزی استفاده میشده و دوام بسیار بالایی داره و دچار تغییر رنگ نمیشه. پایه هایی که کیفیت پایینی دارن آبکاری اونها رو با جیوه آینه انجام میدن که فقط بخاطر هزینه کمتر اینکار رو میکنن که باعث میشه خیلی زود پایه دچار تغییر رنگ بشه و یا حتی روکش براق روی فلز بصورت پوسته تکه تکه بریزه و لکه بوجود بیاد . برای شناخت اینکه آبکاری فلز خوبه یا نه باید خیلی دقت کنید و از نزدیک به سطح پایه نگاه کنید معمولن آبکاری فورتیک سطح صیقلی داره و مثل آینه میمونه و تمیز و یکدسته اما آبکاری جیوه شفاف نیست و موج داره و حتی تیره و روشن دیده میشه.

 

پایه فلزی برای مبل

 

این ساده ترین توضیحی بود که میشد بدم که راحت قابل درک باشه و به کارتون بیاد.

آخرین فاکتوری که باید بهش توجه کنید اینه که #پایه_فلزی برای استفاده روی سرامیک و سنگ مناسبه و اگر میخواهید مبلتون رو روی فرش بگذارید بهتره که مبل پایه چوبی بخرید چون پایه فلزی باعث میشه فرش یا موکتی که زیرش هستش دچار کوبیدگی شدید بشه و حتی خیلی راحت اون نقطه از فرش که پایه روش قرار میگیره سوراخ بشه و بریدگی بوجود بیاد.اما پایه چوبی چون سطح مقطع بیشتری داره و بافت چوب نرمتر از فلز هستش خیلی کمتر فرش رو له میکنه و به هیچ وجه پارگی یا بریدگی ایجاد نمیکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *