مجله مبل سنتر

نکات مهم خرید مبل راحتی و کلاسیک

نکات مهم خرید مبل : هنگام انتخاب مبلمان فقط در نظر گرفتن طرح و رنگ و جنس آن کافی نیست بلکه باید در هنگام انتخاب مبلمان به جزئیات طراحی مانند منگوله دار بودن، نوار و هد نیل نیز توجه کنید.این جزئیات که در این بخش درباره آنها توضیحاتی را ارائه می کنیم می توانند قسمتی را قدیمی تر یا مدرن تر نشان دهند.

درزها در مبلمان

سبک درز (چگونگی دوخت حاشیه پارچه) در مبل های گوناگون با یکدیگر متفاوت است و مشخص می کند که یک مبل تشریفاتی و یا راحتی می باشد.

نوار ها در مبلمان

خرید مبل

نوار نوعی قیطان است که روی لبه های بیرونی کوسن ها و تشک های نشیمن مبل دوخته می شود و اگر دارای شکل متمایز و مشخصی باشد نمای مبل را بهتر می کند. یک رنگ و جنس متفاوت از کوسن را انتخاب نمایید تا جلوه بهتری به مبل بدهید .

دامن پیلی دار برای مبلمان

اگر بخشی از مبلمان شما دارای یک دامن است به انتهای آن یک نوار به عرض 5 تا 10سانتی متر از پارچه متفاوت را اضافه کنید. در صورت استفاده از دامن های پیلی دار از یک طرح در یک اتاق استفاده کنید و از چندین دامن پیلی دار در یک اتاق استفاده نکنید زیرا سبب می شود شما احساس خستگی نمایید.

کوک ساده در مبلمان

برخی از کوک ها که ساده ترند و مانند دوخت هستند یک کوک معمولی می باشند اما کوک های دیگری مانند دوخت فرانسوی و درز کور نیز وجود دارند . در صورتی که می خواهید یک قسمت در چشم نباشد از کوک های ساده استفاده کنید.

فلنج، پارچه ای روی قسمت پشتی مبل می باشد که در امتداد درز ادامه دارد . در کوسن ها، بالشتک های مبل یا روکش بالش برای ایجاد سبک رسمی تر می توان از فلنج استفاده نمود. فلنج کناره سبب ایجاد یک پارچه صاف و بدون چین خوردگی می شود که ژولیده به نظر می رسد.

نوار غیر پیلی دار برای مبلمان

اگر نمی خواهید از دامن برای برخی از قسمت های مبل استفاده کنید می توانید از نوار که از عالی ترین جزئیات طراحی محسوب شده و برای همه سبک های دکور به جز سبک مدرن مناسب است استفاده نمایید . برای این کار یک پارچه کتان که با دیگر پارچه ها به خوبی ترکیب می شود را به عرض نیم تا یک سانت به انتهای آن قسمت بیافزایید و با گل میخ مبلمان آن را محکم کنید.

شرابه طرح لوزی مبلمان

نکات مهم خرید مبل

در رویه دوزی مبل به وسیله گذاشتن یک دکمه تو رفتگی هایی ایجاد می کنند که به آن شرابه می گویند ، حال اگر یک یک الگوی لوزی شکل به دست آید که طرحی قدیمی و رسمی تر است به آن شرابه لوزی شکل گفته می شود. می توانید با تغییر پارچه روی دکمه یا استفاده از دکمه های صدفی یا طرح دار در مبل خود تنوع ایجاد کنید.

  • نکات مهم خرید مبل:

تزئینات با گل میخ

اگر دوست دارید ترکیبی از سبک مدرن و سنتی داشته باشید، گل میخ ها با وجود کلاسیک بودن احساس مدرن بودن را در شما به وجود می آورد و با توجه به رنگ کاری میخ و چگونگی به کار بردن آن می تواند قسمتی از مبلمان را ساده تر، رسمی تر و مدرن تر نشان دهد.

1)گل میخ های نیکل

گل میخ های نیکل که نقره ای رنگ می باشند و مات و براق هستند و در سبک های مبلمان مدرن بسیار عالی به نظر می رسند. این نوع گل میخ ها در رنگ های تیره مثل سرمه ای و زغالی زیباتر دیده می شوند.

2)گل میخ های برنجی

گل میخ های برنجی رنگ های متنوعی مانند رنگ زرد مات تا طلایی درخشان دارند . برنجی درخشان و برنجی مات طرفداران زیادی دارند و جذاب تر و شناخته تر از نیکل هستند .

3)گل میخ های شرابی یا کهنه

این نوع گل میخ ها برای مبلمان خانه های ویلالیی و کلبه ای مناسبند زیرا چکش کاری آنها سبب شده کهنه و قدیمی به نظر برسند . برای زیباتر نمودن این نوع مبلمان کوسن های ابریشمی را به چرم اضافه کنید.

4)گل میخ های کوک مانند

برای به روز کردن سبک سنتی می توانید از گل میخ های کوک مانند استفاده نمایید . این گل میخ ها به علت کوچک و ظریف بودن برای پشت مبلمان های راحتی بسیار مناسبند. اگر رنگ این گل میخ ها تیره تر باشد سبب می شود گل میخ ها در اطراف یک قسمت خطوط اصلی به وجود آورد و آن قسمت زیبا و جالب دیده شود.

5)کاربرد گل میخ

گل میخ ها می توانند با یکدیگر فاصله داشته باشند و یا کنار هم قرار گیرند . اگر گل میخ ها در کنار هم قرار بگیرند ، مبلمان کلاسیک تر به نظر می رسد اما اگر گل میخ ها در فاصله بین یکدیگر قرار گیرند مدرن تر دیده می شوند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *