مجله مبل سنتر

فوم سرد بهتر است یا ابر؟؟

ابر یا فوم سرد

فوم باشه یا ابر

 

 

یکی از سوالات مهم و اساسی که هنگام خرید مبل جدید یا تعمیر اون همین مساله هستش که بهتره در تشک مبل از فوم سرد استفاده شده باشه یا اسفنج و کدوم یکی عمر بالاتری داره و کیفیت بیشتری رو به ارمغان میاره. در نقطه مقابل نرمی و سفتی تشک هم ملاک انتخاب بعضی از عزیزان هستش که در یک مقاله دیگه در اینباره صحبت خواهیم کرد.

اصولن تفاوت اصلی فوم سرد و اسفنج در نحوه تولید این دو هستش که باعث شده تفاوت عمده ای در ظاهر و عملکرد هر یک بوجود بیاد که در اینجا موضوع بحث ما نیست و دونستن این مطالب چندان اهمیتی برای شما عزیزان نخواهد داشت.

فوم سرد بافت متراکمی داره و میشه اون رو بصورت قالب های متنوع در شکل های گوناگونی تولید کرد اما ابر اینطور نیست و برای شکل دادن به اسفنج یا همون ابر باید یک مکعب از اون رو با تیغ یا دستگاه هایی که برای برش ابر طراحی شدن برید و تراشیده بشه تا شکل مورد نظر رو بدست بیاریم.

حالا در باره اصل ابتدایی مقاله یه توضیح کوتاه و کارآمد میدم که موقع خرید یا انتخاب مبل و حتی تعمیر مبل قدیمیتون دغدغه اصلی شما که طول عمر تشک هستش برطرف بشه و راحت و آسون بتونید تصمیم گیری کنید.

فوم سرد یا اسفنج؟؟

انتخاب فوم سرد یا اسفنج بستگی به خود شما داره. چون نرمی و سفتی تشک مبل و مدت زمان مورد نظر شما برای تعویض مبل خیلی اهمیت داره. اگر سفت بودن تشک مبل (البته حد کمی سفت بودن فوم سرد منظورمه) برای شما مناسب هستش و دوست دارید مدت زمان طولانی مبلتون رو استفاده کنید و قصد تعویض مبلتون ر

و تا چند سال ندارید و دردسر تعویض تشک رو هم نداشته باشید قطعن فوم سرد البته نوع با کیفیتش برای شما بهترین انتخاب هستش.

اما اگر دوست دارید تشک مبلتون نرم و راحت باشه و موقع استفاده ازش راحتی ملاک اصلی شماست و زودتر از حد معمول مبلتون رو تعویض میکنید یا حتی چالش تعویض تشک مبل براتون جذابه شما حتمن باید از اسفنج یا همون اب برای تشک مبلتون استفاده کنید البته در نظر داشته باشید که با پرداخت هزینه بیشتر میتونید ابر با کیفیت بالاتر و نرمتری رو هم انتخاب کنید مثل ابر 40 کیلویی یا یورتان که عمرشون نسبت به نوع استاندارد مصرفی در اکثر مبل ها بیشتره و لذت بیشتری هم موقع نشتن روی مبل داره. که این رو هم باید در نظر داشته باشید که صداقت و معتبر بودن جایی که ازش خرید میکنید خیلی مهمه چون شما هرچقدر تحقیق کنید باز هم در شناخت نوع تشک مبلتون متخصص نیستید.

راستی این رو هم باید اضافه کنم که کارخانه های تولید فوم سرد و اسفنج معروف بازار بسپار فوم غرب و ابر رویا هستن که کیفیت محصولاتشون مرغوب بوده و در بازار مورد تایید هستند.

جمع بندی :

امیدوارم نکاتی رو که گفتم براتون مفید بوده باشه در آخر باز هم تاکید دارم که اولن نوع تشک بستگی به سبک و سیاق زندگی خریدار مبل داره و ثانین خرید از مجموعه هایی که معتبر هستند و صادقانه تمام جزئیات رو مطرح میکنند بهترین انتخاب در صنف مبلمان هستش چون مبل بیشتر از اون که ظاهرش مهمه متریال مصرفی و کیفیت ساختش هست که مهمه و طول عمرش رو تعیین میکنه.

ممنونم که این مطلب رو خوندید هر سوالی که دارید رو میتونید پایین همین مقاله بپرسید خیلی زود سوالاتتون رو پاسخ میدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *