مجله مبل سنتر

چگونه مبل بزرگ را در نشیمن کوچک جا دهیم؟

گاهی اوقات وسایل و مبلمان‌های کوچک در یک فضای کوچک باعث دلگیرتر شدن و کوچک‌تر به نظر رسیدن آن می‌شوند. یکی از ترفند‌ها برای این مواقع، بر خلاف تصور بسیاری از افراد، چیدمان مبل بزرگ است.به موارد گفته شده توجه کنید:

استفاده از کاناپه بدون دسته

دسته‌های کاناپه را بر می‌دارید و ناگهان متوجه می‌شوید که می‌توانید به راحتی آن را در فضای مورد نظرتان جای دهید. این ترفند یک روش خلاقانه و عمدی برای استفاده از مبل‌های بزرگ و سه نفره است.

ترکیب کاناپه و تخت خواب

فراموش کردن استفاده‌های سنتی اختصاص داده شده به هر اتاق از یک خانه، و ترکیب عملکرد‌های مختلف برای یک وسیله به راحتی می‌تواند مشکل فضای کوچک را حل نماید.استفاده از مبل‌ بزرگ همزمان محل خواب و نشستن شما را مهیا می‌کند. پس با قرار دادن آن نگران نبود تخت خواب یا وسایل دیگر نخواهید بود. پس نگران نباشید که نشیمن و اتاق خواب شما ترکیب شوند.

پایه‌های کاناپه را نشان دهید

گاهی اوقات این سبک مبلمان است که باعث می‌شود آن مبل کوچک یا بزرگ به نظر برسد نه اندازه اش!

این موضوع زمانی که می‌خواهید یک کاناپه بزرگ را در نشیمنی کوچک جای دهید، خود را نشان می‌دهد. زمانی که سبک کاناپه شما دارای پایه‌های چوبی و مشخص باشد راحت‌تر می‌تواند در فضا قرار بگیرد.دلیل این امر این است که پایه‌های ظریف فضای زیر کاناپه را نیز نشان می‌دهند و به طور کلی کاناپه از لحاظ بصری فضای کم تری را اشغال خواهد کرد؛ بنابراین علاوه بر حس سبکی و ظرافتی که به فضا انتقال می‌دهد در نشیمنتان هم جا می‌شود.

ادغام فضای ذخیره سازی

در بسیاری از خانه‌ها فضا‌های ذخیره سازی مانند کمدها، بوفه ها، کتابخانه‌ها و. در کنار کاناپه بزرگ قرار گرفته و فضای نشیمن را بسیار کوچک می‌کنند.یکی از روش‌ها برای دوری از این اتفاق این است که تمام فضای ذخیره سازی را به روی یکی از دیوار‌ها انتقال داده و فضا را برای مبل‌ها خالی کنید.

فاصله دادن کاناپه از دیوار

زمانی که به فضا‌های کوچک بر می‌خوریم اولین کاری که در چیدمان انجام می‌دهیم این است که مبل‌ها را به دیوار می‌چسبانیم تا فضای مرکزی بزرگ تری را به دست آوریم، اما اگر با امتحان کردن این کار متوجه شدید که هنوز کاناپه تان جا نمی‌گیرد، پس آن را از دیوار فاصله داده و بیش‌تر به مرکز نشیمن بیاورید. با این کار مسیر رفت و آمد از پشت مبل انجام گرفته و ممکن است به جا شدن مبل شما کمک زیادی بشود.

استفاده از فضای زیر پنجره

یک مبل بزرگ را انتخاب نکنید، مبل را با یک صندلی پنجره مکمل کنید.طراحی یک محل نشستن جمع و جور و کوچک در یک فضای بدون استفاده (فضای زیر پنجره) در عین حال که قسمت نشستن را برای شما افزایش می‌دهد، فضا را در اطراف کاناپه بزرگ خالی کرده و از تنگ و کم جا شدن نشیمن جلوگیری می‌نماید و در عین حال شما دو نوع نشیمن گاه متفاوت در خانه تان طراحی و استفاده کرده اید.

از گوشه‌ها استفاده کنید

تنها چیزی که در همه خانه‌ها و نشیمن‌های کوچک پیدا می‌شود، کنج‌ها و گوشه‌های دیوارهاست. پس سعی نمایید از آن‌ها به بهترین شکل استفاده کنید.از مبل‌های ال شکل استفاده کرده و آن‌ها را در کنار دیوار‌های نشیمن تان بچرخانید تا بتوانید بهترین محل را پیدا نمایید. با این کار به راحتی مبل‌های راحتی بزرگ در فضای کوچک جای می‌گیرند.

ساخت نیمکت در کنار کاناپه

در فضا‌های بدون استفاده مانند فرورفتگی دیوار‌ها از نیمکت‌ها استفاده نمایید. یک نیمکت ساده می‌تواند متناسب با هر فضایی طراحی شده و به راحتی زاویه‌های ناقص را در خود جای دهد.همچنین می‌توانید از فضای زیر آن برای ذخیره سازی استفاده نمایید. با این کار سایر قسمت‌های نشیمن برای قرار دادن کاناپه بزرگ خالی مانده و به راحتی می‌توانید آن را جای دهید. با این کار مجبور نخواهید بود برای افزایش فضای نشستن از مبل‌های تکی در کنار کاناپه استفاده کنید و فضای نشیمن را از دست بدهید.

لطفا دیدگاه و نظرات خود را کامنت کنیدmoblcenter.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *