مجله مبل سنتر

پارت دوم)نکات کلیدی در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق کودک

پارت دوم)نکات کلیدی در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق کودک

برای طراحی دکور اتاق کودک شما می بایست یک سری از نکات مهم و کلیدی را در نظر داشته باشید تا بتوانید سبک دکوراسیون منزل را به صورت استاندارد طراحی و آماده سازی کنید. نکاتی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد باعث می شود تا شما پس از انجام کار از طراحی دکوراسیون رضایت کامل را داشته باشید چرا که با توجه به نکات ریز گفته شده طراحی را انجام داده اید:

– به طور کلی باید بیان کرد که فضای اتاق خواب کودک بهتر است فرش و یا موکت شده باشد. توصیه می شود هیچ فضایی بدون پوشش قرار نگیرد. این امر به خاطر جلوگیری از آسیب دیدن کودک می باشد.

– همانطور که در مقاله قبل در مورد روانشناسی رنگ ها صحبت شده است بهتر است رنگ آمیزی اتاق کودک با توجه به جنسیت وی و همچنین توجه به شناخت رنگ ها انجام شود.

– بسیاری از کودکان امروزی نیز به خانه های پارچه ای علاقه مند بوده و بهتر است برای آن ها در گوشه ای از فضای اتاق خانه های پارچه ای فراهم کنید.

– در طراحی دکوراسیون اتاق کودک این نکته را در نظر داشته باشید که در شب باید اتاق کودک دارای نور خفیفی باشد، تاریک بودن اتاق کودک توصیه نمی شود.

– برای زیباتر کردن اتاق کودک بهتر است از کتاب های کوچک رنگارنگ استفاده کنید.

– اگر نوزاد شیر خوار می باشد برای راحتی کار بهتر است از صندلی های مخصوص برای شیر دادن مادر به فرزند استفاده کنید.

– می توانید برای جذاب تر کردن دکوراسیون اتاق کودک پوششی را برای نقاشی فرزند دلبندتان بر روی دیوار در نظر بگیرید.

– اگر می خواهید برای اتاق کودک وسیله ای تهیه کنید بهتر است این کار را با انتخاب وی انجام دهید تا پس از خرید احساس رضایت داشته باشد.

ویژگی های ورودی اتاق کودک چگونه باید باشد؟

برای جذاب تر کردن دکوراسیون اتاق کودک که افراد را مجذوب خود می کند می توانید از ترفندهای مختلف استفاده کنید. به کارگیری ترفندهای عنوان شده باعث می شود تا شما رضایت خاطر بیشتری از طراحی انجام شده داشته باشید:

– اگر فضای ورودی اتاق کودک شما بزرگ می باشد می توانید یک نشیمن کوچک برای پوشیدن کفش ها در این محیط در نظر بگیرید.

– نصب آینه قدی در ورودی اتاق باعث ایجاد یک دکوراسیون زیبا خواهد کرد. آینه های مختلفی با مدل های متفاوت در بازار وجود دارد که تمامی سلایق را پوشش می دهد.

– برای برجسته کردن دکوراسیون اتاق کودک می توانید از کاغذهای دیواری و رنگ های برجسته استفاده کنید. این امر باعث می شود تا اتاق کودک شما پر نقش و نگار به نظر برسد.

– قرار دادن گلدان های شیک به خصوص گل کاکتوس باعث می شود تا ورودی اتاق بسیار زیبا به نظر برسد. همچنین در این بین استفاده از حلقه های گل توصیه شده است.

– شما برای یک طراحی عالی و دلخواه می بایست بدانید که استفاده از خلاقیت باعث می شود تا بتوانید یک طراحی شیک و بی نظیر داشته باشید.

امیدواریم مطالب خوبی در اختیارتون گذاشته باشیم بخش های بعدی مقاله راهم دنبال کنبد.

باما همراه باشید moblcenter.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *