مجله مبل سنتر

روش طراحی اتاق کودک (پارت سوم)

روش طراحی اتاق کودک (پارت سوم)

روش طراحی اتاق کودک : در مقاله های گذشته در مورد روانشناسی رنگ ها و نکات کلیدی در طراحی دکوراسیون اتاق کودک صحبت کردیم در ادامه به چند ایده خلاقانه اشاره خواهیم کرد که باعث می شود تا علاوه بر رعایت استانداردهای مناسب بتوانید یک دکور زیبا را خلق کنید:

بهتر است خلاق باشید، خلاقیت باعث می شود تا شما از محدودیت های ذهنی خود فراتر رفته و بتوانید با استفاده از المان های نو و تازه یک دکور مناسب خلق کنید. خلاقیت باعث ایجاد یک محیط پر رمز و راز برای طراحی می شود.

باید به این نکته توجه کنید که دوست دارید فرزند شما در چه محیطی رشد کند؟ آیا کودک شما به تم های کارتونی علاقه مند است یا به ورزش فوتبال علاقه نشان می دهد؟ شناخت علایق کودک باعث می شود تا شما بتوانید یک اتاق رویایی برای وی طراحی کنید.

سیسمونی

از طرح های ساده و مینیمال کمک بگیرید، طراح های ساده که دارای تصاویر ستاره یا ماه رو دیوار هستند برای اتاق کودک مناسب است. شما می توانید برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک از زمینه ی آبی روشن استفاده کنید.

روش طراحی اتاق کودک : با نصب و اضافه کردن چند طناب و گیره رنگی شما می توانید حس خلاقیت خود را به اوج برسانید، اضافه کردن چند قاب خالی رنگی در اندازه مختلف به دیوار اتاق کودک باعث ایجاد زیبایی می شود و کودک می تواند هر بار یک نقاشی یا کاردستی را در آن ها بچسباند.

با انجام یک نقاشی ساده بر روی کمد دیواری می توانید کمد را به یک شکل زیبا تبدیل کنید. این خلاقیت بدون اشغال فضای اضافه باعث زیباتر شدن دکوراسیون اتاق کودک می شود.

دکوراسیون اتاق کودک

ایجاد یک فضای شخصی کوچک برای فرزند دلبندتان رضایت بخش خواهید بود چرا که کودکان عاشق فضاهای کوچک هستند. ایجاد این امر نیاز به فضای بزرگی ندارد و برای محیط های کوچک نیز قابل انجام است.

برای این که بتوانید دکوراسیون اتاق کودک را به اوج برسانید می توانید با اضافه کردن یک تاب کوچک کودک را تشویق به تاب بازی کنید. در این صورت زمانی که کودک نیاز به بازی پیدا کرد می تواند از آن استفاده کند.

توجه کردن به روش طراحی اتاق کودک (سقف)

روش طراحی اتاق کودک

شاید تا به اینجای کار بیشتر موارد توضیح داده شده در مورد طراحی دیوار و فرش بوده است و کمتر به طراحی سقف پرداخته شده است اما باید توجه داشته باشید که سقف نیز می تواند باعث زیبایی بیشتر در طراحی دکوراسیون اتاق کودک شود. از وسایل تزئینی درخشان با زمینه های تاریک می توانید برای زیبایی هر چه بیشتر سقف ها نیز استفاده کنید. استفاده از طرح های ماه و ستاره که به مانند آسمان می باشد توصیه شده است. این کار باعث می شود تا کودک در هنگام خواب از تماشای آن لذت ببرد و با آرامش بخوابد.

قرار دادن چراغ خواب در اتاق کودک

تخت کودک

همانطور که می دانید سیاهی و تاریکی بیش از حد ممکن است باعث ایجاد ترس در کودکان شود، پس بهتر است در هنگام خواب یک چراغ خواب زیبا در اتاق خواب کودک قرار داد. این کار علاوه بر این که از ترس کودک جلوگیری می کند باعث زیبایی اتاق وی می شود.

نکته پایانی

شما با رعایت کردن نکات گفته شده در بالا می توانید یک طراحی شیک برای اتاق کودک خود داشته باشید. طراحی دکوراسیون اتاق کودک دارای استانداردهای خاص می باشد که توجه به هر نکته باعث می شود تا به استانداردهای طراحی نزدیک تر شده و بتوانید با خلاقیت خود یک محیط پویا و پر زرق و برق برای کودک خود طراحی کنید. خیلی از والدین برای طراحی دکوراسیون اتاق فرزند خود حاضرند هزینه های زیادی را متقبل شوند، چرا که دیدن شادی و رضایت فرزند از تمامی موارد برای آنها مهم تر می باشد. امید است که با رعایت کردن نکات بالا و به کارگیری خلاقیت خود بتوانید یک محیط پویا و شاد متناسب با روحیه فرزند خود طراحی کنید.

با ما همراه باشید moblcenter.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *