مجله مبل سنتر

تفاوت فوم و اسفنج در تشک مبل چیست؟

تفاوت فوم و اسفنج در تشک مبل چیست؟

یکی از دغدغه هایی که در خرید مبلمان باهاش مواجه هستیم نداشتن اطلاع از متریال یا جنس مورد استفاده در مبل هستش. تشک مبل یکی از مهمترین بخش های تشکیل دهنده مبل و ژرمصرف ترین قسمت اون هستش. طوری که عملن 90 درصد فشار وزن فردی که روی مبل مینشینه رو تشک مبل تحمل میکنه.

متریال متعارف مورد استفاده در تشک مبل عمدتن سه نوع هستش : فوم سرد فوم گرم و اسفنج. که خود اسفنج هم دو نوع معمولی و یورتان داره. حالا میخام خیلی ساده و سریع تفاوت این اجناس رو براتون بگم تا راحت تر انتخاب کنید.

از لحاظ تراکم یاسفتی تشک مبل :

ابتدا فوم سرد سف تر از همه هستش سپس اسفنج و فوم گرم که عملن شبیه به هم هستن و در نهایت اسفنج یورتان که فوق العاده نرم هستش و اصطلاحن لمه هستش.

از لحاظ طول عمر :

طول عمر فوم سرد مرغوب از همه ی گزینه ها بیشتره و بعد از اون اسفنج یورتان و بعد اسفنج ساده و در آخر فوم گرم. یعنی در اثر استفاده مستمر طولانی مدت فوم سرد خیلی دیرتر از بقیه گزینه ها دچار افت میشه و بعد از 5 سال شاید خیلی کم مشخص باشه که افت کرده و اونهم قابل اغماض هستش و محسوس نیست.

راحتی اسفنج یورتان بالاترین گرید هست و بعد اسفنج ساده یا اصطلاحن ابر و بعد از اون فوم سرد.البته فوم گرم رو دیگه در مقایسه هام نمیارم چون عملن استفاده از اون منسوخ شده و به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست.

در دسته بندی اسفنج ها به وزنی هم اشاره میشه که مثلن اسفنج 35 کیلویی یا 30 کیلویی که باید بدونید این واحد معیار اندازه گیری دانسیته اون اسفنج هست و هرچقدر تراکم اسفنج بالاتر باشه کیفیت و دوام اسفنج بیشتر خواهد بود.

امیدوارم اطلاعات خوبی داده باشم

مقاله تکمیلی در مورد کلیت تشک مبل و فنر بندی و تسمه کشی رو حتمن در اولین فرصت براتون مینویسم.

ممنون از همراهیتون لطفن نظرات و سوالاتتون رو در مورد این موضوع زیر همین مقاله عنوان کنید.

ادمین مبل سنتر مگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *