مجله مبل سنتر

تشخیص مبل با کیفیت

تشخیص مبل با کیفیت

نحوه تشخیص مبل با کیفیت خوب (مواردی که باید درباره خرید مبل بدانید)

مبل یکی از هزینه های بزرگی است که در هنگام تجهیز خانه خود انجام می دهید و همچنین یکی از وسایل دائمی است که حداقل 5 سال نمی خواهید تغییر دهید. مگر اینکه ناگهان تغییری در درآمدتان ایجاد کنید یا نیاز به انتقال به خانه ای جدیدتر یا بزرگتر داشته باشید ، که کم اتفاق می افتد ، حتی در این صورت نیز نمی خواهید مبل قدیمی را دور بیندازید ، ممکن است از آن برای جای دیگری در خانه استفاده کنید یا آن را به یکی از اعضای خانواده هدیه دهید.

بنابراین قبل از خرید کمی به آن فکر کنید و مطمئن شوید که مبل با بهترین کیفیتی را که توانایی خرید آن را دارید خریداری می کنید. خرید شما در طی سالهای طولانی مستهلک می شود.

برای یافتن یک مبل با کیفیت خوب ، باید موارد زیر را تست کنید و یا در نظر بگیرید.

نحوه تشخیص مبل با کیفیت

1. استحکام آن را بررسی کنید

 • مبل های با کیفیت باید مقاوم بوده وبه میزان کافی سنگینی کنند. آن را جابجا کنید ، یعنی به راحتی آن را بچرخانید تا مقاومت آن را آزمایش کنید ، سپس آن را از یک طرف بلند کنید و کمی تکان دهید. اگر حس سبکی یا لرزش کردید ، لطفاً خرید نکنید.
 • ممکن است نتوانید تعیین کنید که کلاف / ساختار اصلی از چه سازه ای ساخته شده است اما میتوانید از فروشنده سوال کنید.
 1. اگر کلاف از چوب مستحکو خشک ساخته شده باشد
 2. اگر سیستم تعلیق از فنر های فلزی S شکل ساخته شده باشد که تقریباً خوب است اما طول عمرتسمه های کشی در هم بافته بیشتر از فنر است و کمتر دچار مشکل میشود.

تشک ها را در نظر بگیرید 

تشک مبل
 • اکثر تشک ها دارای هسته ای از کف پلی اورتان هستند. هرچه تراکم ابر کف مبل بیشتر باشد ،وزن آن سنگین تر شده و طول عمر بیشتری دارد.
 • در مبل های با کیفیت پایین تر ، تشک فقط با اسفنج معمولی پر می شود.
 • در حالی که در کاناپه های با کیفیت بهتر ، روی اسفنج یک لایه لایکو نرم پیچیده شده است که به تشک ظاهری بدون چین و چروک ، تمیز و یکدست می دهد و همچنین از بوجود آمدن کپک و سایر میکروارگانیسم ها جلوگیری می کند .

2. اتصالات و قاب را بررسی کنید.


بهترین مبل ها در قسمت اتصال چوب های بدنه با چسب چوب و نبشی چوبی به کمک پیچ های فلزی چسبانده میشوند. همچنین مبل با کیفیت خوب دارای پایه هایی هستند که در تمام مناطق مهم زیر مبل تعبیه شده اند تا فشار بار روی کلاف اصلی را در تمام نقاط مهار کنند و به صورت متعادل به زمین منتقل کنند.

3. پوشش روکش را بررسی کنید.

پارچه مبل
 • مورد بعدی که می خواهید بررسی کنید روکشی است که ممکن است چرمی یا پارچه ای باشد.
 • برای انتخاب پارچه باید این گزینه ها را در نظر بگیرید ، مهمترین حالت ، احساس مالش روی پوست است و مهمترین آن دوام در برابر سایش است که دوام پارچه را تعیین می کند.
 • میزان سایش ، توسط دستگاهی آزمایش می شود که روی پارچه به جلو و عقب می رود تا زمانی که پارچه ساییده شود. 

برای چرم ها

روکش چرمی مبل
 • برای مبل های چرمی با کیفیت بالا ، معتبرترین نوع چرم مبلمان یک چرم کاملن طبیعی است که به عنوان چرم واقعی از پوست اصلی حیوانات نیز شناخته می شود.
 • این نوع چرم بافت متراکمی دارد و بوی خاصی را از خود متصاعد میکند. از آنجا که این چرم بسیار خالص است ، به طور کلی بالاترین قیمت در بین گزینه های مبل چرمی است. بافت چرم کامل در ابتدا سخت است ، اما با استفاده از آن نرم می شود.
 • چرم نیمه مصنوعی با کیفیت بهتر که به عنوان نیمه پوست نیز شناخته می شود.  که چرم با کیفیت بالا با هزینه کمتری است. این چرم از پسماند دیگر پروژه های چرمی ایجاد شده و سپس با استفاده از مواد چسبنده نورد می شود. در اکثر موارد ، محصول نهایی فقط 17٪ چرم دارد اما همچنان ظاهر و بوی چرمی می دهد.
 • آخرین مورد چرم مصنوعی است. که به نظر می رسد چرم است اما در واقع هیچ گونه پوست حیوانات را ندارد. این چرم ساخته شده توسط انسان است. فناوری هنوز این امکان را نداده است که چرم ساخته شده توسط انسان کاملاً به کیفیت مشابه واقعی خود برسد ، اما به اندازه کافی پیشرفت کرده است و مبلمان چرم مصنوعی دوام داشته و عالی به نظر می رسد. هنگام انتخاب چرم دقت کنید که هزینه مناسب با نوع جنس را پرداخت کنید.

منبع :

https://jaebeefurniture.com/blog/2018/07/09/how-to-spot-good-quality-sofa-things-you-need-to-know-about-buying-a-sofa/

قیمت تشک مبل؟

با توجه به نوع مبلمان میتوان از فوم سرد و اسفنج ساده و یورولوکس و پلی اورتان به عنوان بهترین های این قسمت از مبل نام برد که مورد استفاده قرار میگیرند و البته باید توجه داشته باشید که تفاوت قیمت در انواع مدل های مبل عمدتن به دلیل تفاوت در نوع متریال مورد استفاده در آن است. ترتیب قیمت از زیاد به کم به ترتیب پلی اورتان/یورولوکس/اسفنج ویژه/فوم سرد/اسفنج معمولی و در نهایت فوم گرم میباشد.

چه نوع چوبی در مبل راحتی بهتر است و دوام بیشتری دارد؟

عمومن در ایران با توجه شرایط موجود از چوب جنگلی مانند درختان چنار و افرا و این دست برای کلاف اصلی مبل استفاده میشود که اگر زمان کافی از بریده شدن درخت گذشته باشد و خوب عمل آوری یا اصطلاحن خشک شده باشد دوام و استحکام قابل قبولی را خواهد داشت . همچنین از چوب روسی در مناطقی که رطوبت و شرجی هوا بالا است استفاده میگردد تا کلاف اصلی مبل در مقابل رطوبت دوام بیشتری داشته باشد.

قیمت مبل با چوب راش ؟

توجه کنید که در مبل راحتی از چوب راش عمومن در قسمت پایه های مبل و نماهای بیرونی چوبی استفاده میگردد و ضامن دوام بیشتر و بهتر پایه ها که از اصلی ترین بخش های مبل است میگردد و تفاوت قیمت فاحشی را شامل نمیشود اما در مبل کلاسیک و استیل استفاده از چوب راش در تمام کلاف مبل میتواند 4 تا … میلیون تومان (نسبت به حجم مصرف و نوع کلاف )هزینه بیشتری را به همراه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *